Головна » Новини

Новини

Круглий стіл

Лідери - представники учнівського самоврядування Гайсинського району спільно з учасниками бойових дій в зоні АТО, громадськістю міста шукали відповіді: "А що я можу зробити для психологічної адаптації захисників Вітчизни?" 



Лідери - старшокласники м. Гайсина та Гайсинського району безмежно вдячні за відкритий діалог з учасниками бойових дій в зоні АТО. КРУГЛИЙ СТІЛ "Адаптація до мирного життя, або як не потрапити в проблемні 93%?", організаторами якого став молодіжний рух "ЛІДЕР", зібрав старшокласників, освітян та громадськість міста. Серед них: історик, директор Будинку школярів та молоді Артем Турчин, методист районного методичного кабінету Вікторія Ревкач, методист БШ Тетяна Задояна, активісти-волонтери Наталія Костюк та Олександр Нечепуренко, представник духовенства о.Ярослав Вольвин, психолог Ольга Сайдак та лікар-психотерапевт Ірина Нечепуренко. А також учасники бойових дій в зоні АТО: Микола Данилюк (голова спілки УБД м.Гайсина та Гайсинського району), його заступник Олександр Гончарук, Михайло Бобровський, Микола Тимчишин.
Голова учнівського самоврядування Гайсинського району Алла Бірецька подякувала гостям за розуміння проблеми і співпрацю з лідерами, від імені усіх дітей Гайсинщини - учасникам бойових дій за їх свідомий вибір захисту рідної землі, зокрема "нас, дітей!", - підкреслила вона. 
Розкривала проблематику теми Олена Лізавенко (презентація). Після - відбулося обговорення її актуальності, розвінчалися певні міфи, стереотипи сприйняття "людини війни", реальна цифра суттєво зменшилася з 93% до 7. 
"Проблема адаптації воїнів у мирному житті є, але її потрібно вирішувати, А не відгороджуватися від захисників, - заявила голова учнівського самоврядування. - Ми, діти, теж готові вам в цьому допомагати!". Старшокласники провели з АТОВЦЯМИ "Кототерапію", принесли своїх домашніх улюбленців - котиків, пропонуючи під час спілкування за круглим столом, погладжувати мурок)). Про дитячий волонтерський рух "Фабрика добра", історію його створення, реальні історії позитиву, взаємодопомоги "Атовець-дитина" виступила Наталія Костюк. Її відеопрезентація вразила багатьох... І укріпили позицію, що найкращими ліками є людське спілкування, щирі дитячі очі, їх молитви і побажання одужання, вплетені в обереги, малюнки, маскувальні сітки тощо.
На державному рівні діють соціально-реабілітаційні центри (таких на Вінниччині є 15), створені психологічні служби. Про її діяльність та результати говорила Ольга Сайдак. 
Про духовну допомогу, інститут Церкви, любов до ближнього висловився о.Ярослав. Він підкреслив, що церковна громада міста неодноразово пропонувала свою допомогу в зону АТО і двері церкви завжди відкриті для людей. Розповів про духовну взаємодію з деякими АТОвцями, зокрема Людмилою Менюк. "У таких людей, як Ця жінка, є чому повчитися",- сказав отець. 
Підприємець міста відомий усім як "Художник" презентував книгу свого друга, католицького священника, який в мирний час трудився над спорудженням в Гайсині костелу, А нині перебуває в зоні АТО - Олександра Коцюра. У вирішенні проблеми адаптації воїнів - захисників він бачить лише один вихід - це створення робочих місць, залучення їх до громадського життя, відчувати себе задіяними, потрібними. 
Цю думку підтримав голова спілки УБД Микола Миколайович. Він підтвердив, що саме праця та її гідна оплата допомагають уникнути постстресових ситуацій. "Багато родин розпадаються. Людина війни не всім зрозуміла, вона вже не так мислить, інакше поводиться. Лише безмежна віра і любов, увага до них з боку суспільства допоможе адаптуватися і бути повноцінним членом суспільства", - додав він. 
Наприкінці заходу свою допомогу запропонувала лікар-психотерапевт Ірина Олегівна, провівши зі всіма охочими АРТ-терапію "Моя енергетична мАндала" .



24.10.2017 | Aдмін

Вернутись назад